
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6.7 mm |
| Width | 3.7 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 1.65 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Frequency | 130 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 2 W |
| Power Dissipation | 2 W |
| Max Collector Current | 600 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 160 V |
| Transition Frequency | 130 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 160 V |
| Max Breakdown Voltage | 160 V |
| Gain Bandwidth Product | 130 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 180 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 200 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Max Cutoff Collector Current | 50 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 284
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31219
Ext.Price$0.31219
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31219 | $0.31219 |
| 10 | $0.28027 | $2.80270 |
| 50 | $0.25162 | $12.58100 |
| 100 | $0.22788 | $22.78800 |
| 500 | $0.20638 | $103.19000 |
| 1000 | $0.18692 | $186.92000 |
| 3000 | $0.17579 | $527.37000 |
| 5000 | $0.16533 | $826.65000 |
